Destilerija Čolaković
Mala porodična destilerija Čolaković. Prepoznatljiv ukus i kvalitet rakije.
Ljubav s prvom čašicom.
Davne 1990. godine deda Budimir Čolaković sa svojim sinom Pericom Čolaković krenuo je sa pečenjem rakije.
Na početku je to bila samo šljiva, a zatim se pridružila jabuka. Količine su bile male, kvalitet odličan. To je od prvog dana bio akcenat.
Sve ručno, bez mašina, kazana novih, pumpi i svega ostalog što danas imamo. Uspeli smo iz godine u godinu da rastemo, povećavamo količine, menjamo flaše, etikete, ulažemo u marketing.
Danas imamo bogat asortiman rakija koje su nagrađivane na mnogim manifestacijama zlatnim medaljama za kvalitet.
Danas to rade Perica Čolaković sa sinom Miroslavom, ćerkom Mirjanom i ženom Vesnom koji svim snagama i sa puno ljubavi doprinose porodičnom poslu.
Svi proizvodi destilerije Čolaković
Predeo
Beogradski region
Mada je voćarstvo relativno slabo zastupljeno na području grada Beograda, blizina pojedinih voćarskih rejona čini beogradski region takođe značajnom tačkom u voćarstvu naše zemlje. Najpre sa stanovišta plasmana i voća i rakije od šljiva, dunja, kajsija i drugog voća na beogradsko tržište, koje je ujedno i najznačajnije i najveće u celoj našoj zemlji.
U okolini glavnog grada se uzgajaju breskve, jabuke i šljive, ali i kruške, lešnik i druge kulture. Na području Mladenovca i Aranđelovca se najviše gaje šljive, kruške, breskve i višnje, dok su Grocka i Smederevo poznati po uzgoju breskvi i trešanja. U Grockoj se uzgaja i kasija, ali i kruška i jagoda.
Generalno je na području Beogradskog regiona najzastupljeniji uzgoj šljive, kao i proizvodnja rakije od šljiva, mada postoje zasadi i drugih vrsta voća, a najpre kajsije, breskve i jabuke.
Pronađite Nas
Gde smo na mapi
Koliko smo daleko?
- od Beograda: 25km
- od Novog Sada: 87km
- od Niša: 258km
A nalazimo se
- blizu Aerodrom Nikola Tesla: 10km